prezenteria.waw.pl

Prezenteria - Ceramika Bolesławiec, Kryształy Sklep internetowy oferujący swoim klientom ceramikę bolesławiecką pochodzącą zarówno z największych fabryk tego regionu jak i z małych i mało znanych na rynku krajowym manufaktur.

Staramy się poszerzać naszą ofertę o kolejne dekoracje, kształty i oferty kolejnych wytwórców, proszę zaglądać do nas jak najczęściej.

Dzieje historii ceramiki bolesławieckiej związane są od ponad 350 lat z rzemiosłem garncarskim i przemysłem ceramicznym. Bogate w złoża różnorodnych glin i minerałów ceramicznych oraz wielowiekowa tradycja wytwarzania szlachetnej ceramiki przyciągały do Bolesławca z okolicznych miejscowości garncarzy.

W XIX wieku następuje przełom w produkcji ceramiki. Po raz pierwszy zastosowano wówczas masę kamionkową, którą wypalała się na biały kolor i przypominała porcelanę. Do pierwszej połowy XX wieku garncarze stosowali białą glinkę i zdobili naczynia barwnymi wzorami techniką stempelkową. Dominującym kolorem stał się niebieski. Wraz rozwojem wprowadzono nowe wzory dekoracji - pawie oczka, gwiazdki oraz kwiaty o intensywnych barwach.

W drugim dziesięcioleciu XX w. pojawiło się również zdobienie natryskiem przez szablon. Obecnie na terenie Bolesławca i okolic działa wiele fabryk, w których powstają naczynia codziennego użytku. Wzornictwo i forma opiera się na tradycjach garncarskich, a także tworzy się nowoczesne projekty inspirowane trendami zmian we wzornictwie i w formie kamionki. Ponad 350 letnia tradycja sprawia, że charakterystyczne wzory i nowoczesne formy ceramiki bolesławieckiej znane są na całym świecie. Wyroby są odporne na wysokie temperatury, a przez to są bezpieczne stosowane w piekarnikach, mikrofalówkach i zmywarkach.

Szczegóły strony www.prezenteria.waw.pl:

Podlinkuj stronę www.prezenteria.waw.pl:

Prezenteria - Ceramika Bolesławiec, Kryształy

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny yahoo 148 Odwiedziny msnbot 20 Odwiedziny googlebot 588

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii: